Coraz wyższe stężenie pyłów w powietrzu

Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2013 01:42 Wpisany przez Daniel Klimczak czwartek, 17 stycznia 2013 01:23

PDF Array Drukuj Array Email

(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w imieniu Wojewody Opolskiego na podstawie danych Państwowego Monitoringu Środowiska Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu informuje, iż w dniu 15.01 br. na terenie powiatu krapkowickiego (stacja pomiarowa Zdzieszowice) wystąpiło przekroczenie poziomu informowania społeczeństwa (200µg/m³) pyłu zawieszonego w powietrzu. Istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego (300µg/m³). W związku z niekorzystną sytuacją meteorologiczną przekroczenia mogą wystąpić na większym obszarze województwa.
zdjęcie ilustracyjneSpalanie w wielu gospodarstwach domowych paliw o bardzo złej jakości oraz odpadów powoduje, że przy obecnych warunkach pogodowych stężenia pyłu zawieszonego zawartego w powietrzu osiągnęły 211µg/m³  (stacja pomiarowa Zdzieszowice).


Przekroczenie wiąże się z ryzykiem wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych - w szczególności u dzieci i osób starszych z niewydolnością układu oddechowego i układu krążenia. W związku z tym Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców województwa o: - czytaj więcej -•ograniczenie ruchu pojazdów samochodowych i korzystanie z transportu zbiorowego;

•ograniczenia spalania niskojakościowych paliw takich jak: muły i miały węglowe oraz stosowania do celów grzewczych gazu (w przypadku posiadania odpowiedniego pieca), bądź grzejników elektrycznych;
•rezygnacje ze spacerów z dziećmi;

•unikanie wychodzenia z domów, szczególnie przez osoby wrażliwe na zanieczyszczenia.


Przyczyną złej jakości powietrza jest przede wszystkim emisja zanieczyszczeń z indywidualnych gospodarstw domowych, przy niekorzystnych warunkach meteorologicznych, związanych z bezwietrzną lub prawie bezwietrzną pogodą i brakiem opadów atmosferycznych. Biorąc pod uwagą wysokie poziomy stężeń pyłu PM10 uzyskane na pozostałych stacjach automatycznych oraz niekorzystne warunki meteorologiczne, istnieje ryzyko wystąpienia przekroczeń na większym obszarze Województwa.Grupami ludności najbardziej narażonymi na drażniące działanie pyłu zawieszonego są:

1.osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego (zwłaszcza astmy oskrzelowej), osoby z niewydolnością układu krążenia, w szczególności dzieci i osoby starsze;

2.osoby wykonujące znaczny wysiłek na wolnym powietrzu (np.: ciężka praca fizyczna, intensywny trening sportowy).


Źródło: komunikat Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu

Share

Komentarze   

 
#1 Adam145 2013-01-17 10:35
Kolejny dowód na to, iż energetyka odnawialna jest konieczną alternatywą. Lepiej mieć wiatraki w krajobrazie i czyste powietrze niż dymiące kominy i smog. Ale to tylko moja opinia.

z zielonym pozdrowieniem
Zgłoś administratorowi
 
 
#2 Adam145 2013-01-17 10:43
oczywiście wg. treści, winnymi za zaistniałą sytuację są mieszkańcy, zdjęcie jednak trafnie sugeruje coś zupełnie innego.
Zgłoś administratorowi
 
 
#3 widzu 2013-01-17 18:40
Adam145 co racja to racja............
Zgłoś administratorowi
 
 
#4 lucky strike 2013-01-17 21:47
Cytuję Adam145:
Kolejny dowód na to, iż energetyka odnawialna jest konieczną alternatywą. Lepiej mieć wiatraki w krajobrazie i czyste powietrze niż dymiące kominy i smog. Ale to tylko moja opinia.

z zielonym pozdrowieniem


I najlepiej postaw se takiego 300 metrowego wiatraka pod oknem. Pyłów to oczywiście nie zlikwiduje, bo ludzi nie stać na enrgię300 procent tańszą niż konwencjonalna i dalej będą palić zasiaczonym miałem. Na szczęście problem z pyłami to praktycznie tylko średnio kilkanaście bezwietrznych zimowych dni w roku.
Ale ty może się czegoś nauczysz, jak dostaniesz po ryju od sąsiadów, którzy będą dostawać świra przez cykliczny hałas 365 dni w roku i infradźwięki rozpieprzą po 10 latach ich wątrobę, serce, będą mieć stany depresyjno-agresywne, rozwinie się u nich schizofrenia. Z tego ostatniego powodu nawet nie pójdą siedzieć, jak ci nakopią.
Zgłoś administratorowi
 
 
#5 lucky strike 2013-01-17 21:51
SPROSTOWANIE:
Energia z wiatraków jest oczywiście 300 procent droższa niż energia np. z Bełchatowa. Obecnie ceny hurtowe "zwykłej energii" to 170 zł. Z wiatraków realny koszt bez dopłaty państwa to 540-600.
W Niemczech społeczeństwo dopłaca do tej hucpy 21 miliardów euro rocznie i mają tego dosyć.
I pytanie na koniec ile pyłów wypuszcza elektrownia konwencjonalna, żeby Siemens czy inna firma pozyskała stabilną, tanią energię do wyprodukowania turbiny wiatrowej?
Zgłoś administratorowi
 
 
#6 janek22 2013-01-17 23:04
Ha, ha, artykulik sponsorowany pod wiatraczki? Chłopaki, dajcie spokój, przecież wszyscy w mieście, może za wyjątkiem kilku nawiedzeńców wie, że to wszystko jest robione, żeby się napasło kilku właścicieli ziemskich. Co będą mieć z tego zwykli ludzie? Podatki? Biznes jest tak skonstruowany, żeby płacić jak najmniej i jak mówił dr. Wojciechowski na spotkaniu w Wierzbniku, po 6-7 latach wpływy do gminy z tego tytułu wyniosą 0 zł. A nawet jak będą wpływy, to pójdą na boisko dla wybranych, etaty dla synowej lub innych krewnych oficjeli. Zwykli ludzie będą mieć z tego tylko uciążliwości i utratę wartości ciężko wypracowanego majątku.
To naprawdę takie trudne poszukać w internecie informacji na temat tego jak żyje się pod wiatrakami, zobaczyć reportaże na You Tube? Jakie to rodzi wielkie tragedie?
Tak się wszyscy boją paru biznesmenów, którzy chcą trzepać kasę bez względu na to, że dużo gorzej będzie się żyło tysiącom ciężko pracujących mieszkańców gminy?
Dziwię się niektórym radnym, że indoktrynują dzieci w szkołach, w których uczą. Pewnie chcą zostać bohaterami reportażu w TV Trwam. Ciekawe, czy przed kamerami też będą takimi bohaterami.
Zgłoś administratorowi
 
 
#7 jasiu2 2013-01-18 00:19
janek22, oczywiście, że tak. Wzamian za to na moim koncie na Kajmanach leży sobie juz okrągła sumka :)

A tak na poważnie, rozumiem, że wszelkie pozostałe źródła także publikujące ten kumunikat, robia to "pod wiatraki"? Uważaj, bo sie choroby nabawisz wyszukiwaniem na każdym kroku teorii spiskowych. Jest w naszym kraju jeden taki polityk, który uważa, że całe zło świata to wina Tuska. Ty zachowujesz się podobnie.
Zgłoś administratorowi
 
 
#8 jasiu2 2013-01-18 00:25
No i fajnie by było, gdybyś jednak troche skonkretyzował swoją wypowiedź, bo próbujesz robić za znawcę, a sam nie wiesz, czy w końcu te podatki będą wpływały czy nie będą...

Moim zdaniem lepsze od oglądania filmów na Youtube jest obejrzenie tego na własne oczy. Wystarczy pojechać choćby do Lipników za Ziębicami czy w okolice Oławy (droga w kierunku Strzelina). Można popytać tez okoliczną ludność, czy to fajne czy nie. Temat był wiele razy wałkowany i nigdy nie pojawiały się żadne konkrety, więc nie widzę żadnego sensu, by zaczynać od nowa coś, co doskonale wiem, jak się skończy.
Zgłoś administratorowi
 
 
#9 janek22 2013-01-18 00:49
Jasiu, a kto płacił za wycieczkę, z kim pozwolono ci rozmawiać, czy otrzymałeś od wiatrakowców wynagrodzenie za swoje usługi?
Z moich informacji wynika, że ci płacili, nie jesteś więc obiektywny,stałeś się stroną. Możesz się wiec wypowiadać z zastrzeżeniem swojej współpracy z wiatrakowcami i czerpania korzyści z tego tytułu.
Nie pozuj więc na urażoną i zniesmaczoną dziewicę, bo cnotę już dawno straciłeś.
Zgłoś administratorowi
 
 
#10 jasiu2 2013-01-18 02:05
Do Lipników jechałem za swoje pieniądze, natomiast rzeczywiście byłem na wycieczce do farmy wiatrowej na Wolinie. Nasz pobyt tam był na koszt firmy epawind - nigdy tego nie ukrywałem. Podobnie jak tego, ze niektóre artykuły w tym portalu rzeczywiście dostarczane sa przez jednego z inwestorów z branży - tego też nie krylem oznaczajac je jako artykuły sponsorowane. Biorę za to pieniądze, wielokrotnie była już o tym i nie zamierzam walkowac tematu po raz kolejny, z dwóch powodów: nie muszę i nie chce. Może jednak wniesiesz coś nowego do tematu zamiast odkrywać Amerykę czymś, o czym mówiłem już dawno temu... Ale powodzenia w szukaniu afer, już była jedną taka, która próbowała przeswietlac moje źródła dochodu wymyślając ze jestem tajnym agentem gminy, okiru czy nawet Gazety Grodkowskiej :)

z tą cnota to też nic nowego nie odkryłeś. Byłoby co najmniej dziwne, gdyby w moim wieku było z tym inaczej :)
Zgłoś administratorowi
 
 
#11 Adam145 2013-01-18 09:05
Lucky strike i Janek22 - sądzę po tonie Waszych wypowiedzi, że "wątrobę to rozpieprzy Wam coś innego". Lepiej wyluzujcie za wczasu :)))
Zgłoś administratorowi
 
 
#12 geta 2013-01-18 20:52
Cytat:
zdjęcie ilustracyjne

co mogą media i propaganda pseudo ekologiczna . Redaktor zdjęcie tego samego obiektu z innej strony :

Geniusze inżynierii finansowej stworzyli genialny sposób „wypłukiwania złota z powietrza”. Tym sposobem okazał się handel emisjami CO2. W pierwszym kroku stworzono psychozę zagrożenia całej planety. Postawiono cel jakim jest ratunek ziemi a jedynym sposobem jego osiągnięcia ograniczenie emisji CO2.Także wszystkie te dane jak 211µg/m³
są nic nie warte w starciu z wybuchem kilku wulkanów na Islandii lub Indonezji. Wulkan Krakatau wyrzucił „tylko” 18 km³ materiału i utworzył chmurę pyłów, które powodowały zaćmienia Słońca na całym świecie jeszcze przez rok. Spowodował falę tsunami o wysokości prawie 40 metrów. Tylko ta erupcja wprowadziła więcej CO2 do atmosfery niż cała działalność przemysłowa człowieka i mimo tego nie nastąpiło zabójcze „globalne ocieplenie”, a poziom CO2 szybko wrócił do normy.
Coraz wyższe stężenie pyłów w powietrzu Artykuł Sponsorowany tak tylko można to odbierać .
Zgłoś administratorowi
 
 
#13 seksi_pig 2013-01-19 20:15
Cytuję jasiu2:
Do Lipników jechałem za swoje pieniądze, natomiast rzeczywiście byłem na wycieczce do farmy wiatrowej na Wolinie. Nasz pobyt tam był na koszt firmy epawind - nigdy tego nie ukrywałem. Podobnie jak tego, ze niektóre artykuły w tym portalu rzeczywiście dostarczane sa przez jednego z inwestorów z branży - tego też nie krylem oznaczajac je jako artykuły sponsorowane. Biorę za to pieniądze, wielokrotnie była już o tym i nie zamierzam walkowac tematu po raz kolejny, z dwóch powodów: nie muszę i nie chce. Może jednak wniesiesz coś nowego do tematu zamiast odkrywać Amerykę czymś, o czym mówiłem już dawno temu... Ale powodzenia w szukaniu afer, już była jedną taka, która próbowała przeswietlac moje źródła dochodu wymyślając ze jestem tajnym agentem gminy, okiru czy nawet Gazety Grodkowskiej :)

z tą cnota to też nic nowego nie odkryłeś. Byłoby co najmniej dziwne, gdyby w moim wieku było z tym inaczej :)

To jak jesteś taki szczery to powiedz ile wziąleś za te artykuły sponsorowane.
Zgłoś administratorowi
 
 
#14 jasiu2 2013-01-19 20:23
@seksi_pig, dlaczego uważasz, że musze ci się tłumaczyć?
Zgłoś administratorowi
 
 
#15 szybki 2013-01-19 21:29
Jasiu, toś mnie zaskoczył. Brałeś pieniądze od wiatrakowców, a potem pisałeś, że wiatraki są fajne, bo byłeś widziałeś?
Nazwijmy to po imieniu, to sku...syństwo. Zrobiłeś ludzi, swoich czytelników w balona. Czy wszystko w twoim portalu jest ustawione? Czy za pieniądze sprzedasz każde świństwo?
Myślę, że powinieneś się wytłumaczyć nie tylko seksi śwince, bo własnie całkowicie straciłeś wiarygodność jako dziennikarz.
Zgłoś administratorowi
 
 
#16 jasiu2 2013-01-19 22:46
Po pierwsze: nigdy nie pisałem, ani że wiatraki są fajne, ani że są be. Artykuły o tym, że są fajne są tekstami reklamowymi nie mojego autorstwa. Możesz mi teraz prawić peany jakie to brzydkie, nieetyczne, że przeze mnie wymrze populacja gminy a krowy będą doić się zielonym mlekiem. Ewentualnie możesz mnie nazwac "chłopcem zafascynowanym władzą" itp. - jeśli ci ulży i pomoże wyleczyć kompleksy to prosze bardzo.

Po drugie, owszem, widziałem niejedną farmę wiatrową na własne oczy, więc byłem.

Po trzecie: każda gazeta, portal, telewizja, radio itp. utrzymuje się z reklam. Ostatnio kupiłem coś tam, bo widziałem reklamę w polsacie. Rozumiem, że mam teraz wylewać swoje żale do Solorza, jakie to, jak nazywasz, sk**syństwo wyprawia? Wszelakie treści reklamowe w tym portalu są oznaczone i jeśli nie chcesz ich czytac, nie musisz.

Po czwarte: nie jestem ani urzędnikiem, ani nie utrzymuję się z publicznych pieniędzy więc nikomu nie muszę się z niczego tłumaczyć.

Po piąte: szybki to ty jesteś, ale w zmienianiu loginów...
Zgłoś administratorowi
 
 
#17 jeszcze szybszy 2013-01-19 23:33
Jasiu, nie brnij. Reklama to reklama. Ludzie się tak wycwanili, że zupełnie nie zwracają na nią uwagi. U ciebie reklama zlewa się z przekazem informacyjnym i to już nie jest takie fajne. Do tego wymądrzasz się w komentarzach, objaśniasz maluczkim świat.
Gdzie Jasiu jest u ciebie granica pomiędzy prawdą a pijarem za pieniądze?
Ja w tej chwili nie wiem.
Z twojego postu wynika, że dalej uważasz, że nie ponosisz żadnej odpowiedzialności, za to co tu publikujesz.
Zgłoś administratorowi
 
 
#18 wiatrak 2013-01-19 23:40
a wiatraki rozpędzą nagromadzony pył zawieszony
powiew wiatraków ogrzeje całą gminę i wszystkim będzie ciepło
:lol:
Zgłoś administratorowi
 
 
#19 jasiu2 2013-01-20 00:10
No cóż... nie mogę odpowiadać za to, że ktoś nie posiada umiejętności czytania ze zrozumieniem dwóch dość mocno wyszczególnionych słów. Poza tym prowadziłeś jakieś badania socjologiczne, że wiesz, że ludzie masowo nie zauważają różnicy między tekstami informacyjnymi a reklamowymi w tym portalu i tym temacie? Czy jedynie generalizujesz na podstawie jedynie swojej opinii i ewentualnie kilku znajomków z klubu "wszystko dookoła jest be"? Na szczęście ludzie nie są aż tacy głupi, jak próbujesz nam tu wmawiać.

Ale okej, słucham. Jaką szkodę wyrzadziłem tymn biednym ludziom poprzez publikację tekstów reklamowych? Chodzi mi o skutki poparte faktami czy choćby jakimiś obserwacjami i takie, które by nie nastąpiły, gdyby tych reklam w portalu nie było.

I jeszcze jedno... od co najmniej dwóch lat powtarzam, że nie widze przeszkód, by publikować też teksty w stylu "wiatraki są be". Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu, napisać taki tekst, ewentualnie dołaczyć zdjęcia i wysłać do nas. Opublikujemy bezpłatnie. Warunkiem jest podanie personaliów autora (do wiadomości redakcji, jeśli autor nie chce, nie będą publikowane). Powtarzam któryś już raz i do tej pory nie ma odzewu.
Zgłoś administratorowi
 
 
#20 Mario 2013-01-21 23:36
wiatraki znikają w Niemczech,to będą stawać u nas nic nowego
Zgłoś administratorowi
 
 
#21 Mario 2013-01-21 23:51
Jeśli ktoś wierzy, że wiatraki wpłyną na obniżenie emisji CO2 i obniżą cenę energii, to ma prawo w to wierzyć.
Ja tam wierzę w garbate aniołki.
Zgłoś administratorowi
 
 
#22 pytacz 2013-01-22 22:48
Chyba już najwyższa pora napisać kilka słów nt. wylansowanych na naszym terenie przez gazete grodkowską tzw. artykułów sponsorowanych. To "cudo" żurnalistyki czasem bywa publikwoane jw prasie branżowej np. Budowlanej czy nawet zielarskiej. Normalna prasa unika tego typu publikacji. Cisza się one bardzo zła opinia. Bo czy właściew są? Artukułami? Reklamami? Reklamami udającymi material dziennikarski? Jesli jednak juz pojawiają się w mediach to najczęściej opisują cudowne kuracje odchudzające, niesmowite bransoletki jonizujące nasz organizm czy starohinduskie czy starojapońskie wkładki do butów mające oczyści organizm ludzi z toksyn wszelakich. I tylko od czytajacego zalezy czy zdecyduje się uszczuplić budżet rodzinny zwabiony obietnicami cudownego uzdrowienia czy gibkiej sylwetki. Ale co ma zrobic czlowiek, któremu metodą artukułow sponsorowanych wciska się produkt, którego nie chce, nie moze zwrócić w razie niezdowolenia. Produkt, który pewnego dnia stanie mu za oknem i pozostanie tam na pokolenia. Z tym pytaniem pozostawiam miłych czytelników.
Zgłoś administratorowi
 
 
#23 Stefan23 2013-01-23 00:14
PYTACZ. Dla Twojej wiadomości. Artykuły publikowane na tym portalu jako "sponsorowane" ukazują się również w wielu innych źródłach np. gazeta grodkowska, portal opole360 itp. i tam są publikowane jako normalne artykuły. To, że na portalu grodkownews trzeba za nie płacić, to tylko należy gratulować Naczelnemu, który wykorzystuje swoje 5 minut i zarabia na "gorącym" temacie.

PS. Na wszelki wypadek zamów sobie wkładki do butów albo bransoletkę, o której piszesz. z pewnością są one tak samo skuteczne jak rzeczywiste są choroby, które zagrażają Twojemu życiu po instalacji wiatraków.
Zgłoś administratorowi
 
 
#24 koles 2013-01-23 07:03
Cytuję Stefan23:
PYTACZ. Dla Twojej wiadomości. Artykuły publikowane na tym portalu jako "sponsorowane" ukazują się również w wielu innych źródłach np. gazeta grodkowska, portal opole360 itp. i tam są publikowane jako normalne artykuły. To, że na portalu grodkownews trzeba za nie płacić, to tylko należy gratulować Naczelnemu, który wykorzystuje swoje 5 minut i zarabia na "gorącym" temacie.

PS. Na wszelki wypadek zamów sobie wkładki do butów albo bransoletkę, o której piszesz. z pewnością są one tak samo skuteczne jak rzeczywiste są choroby, które zagrażają Twojemu życiu po instalacji wiatraków.


@Stefan 23 No to poleciałeś. Ty kurde normalnie odleciałeś. Ale to chyba był kiepski towar. Stawiam na butapren. Grodkowska i jakis tam portalik, w którym nie pracuje ani jeden dziennikarz to Twój ideał medialnego przekazu? Dobrze ze sie przyznałeś jaki z Ciebie światowiec i medioznawca.Pewnie studiowałeś zaocznie i wieczorowo w Brzegu logike. Dlatego uważasz ze dziennikarskie 5 minut słuzy do zarabania pieniędzy. Teraz pozostaje tylko wezwać lekarzy do handlowania danymi o pacjentach Ale oczywiście nie wszystkich tylko tych, którzy maja akurat swoje 5 minut.
Zgłoś administratorowi
 
 
#25 Florajda 2013-01-23 12:35
Skoro była mowa o tym ze nikt nie chce pisać o wiatrakach "z drugiej strony", to polecam link do artykułu europosła, ludowca, byłego szefa NIK. Ale to zapewne nie jest wiarygodna osoba. Bo my w Grodkowie wierzymy tylko specjalistom od balu czarownic.
Zatem ten link pewnie wyleci, ale co tam.
wpolityce.pl/.../...
Zgłoś administratorowi
 
 
#26 qwerty 2013-01-23 13:41
uffff, no no no , ależ autorytet :lol: no i to "wpolityce.pl" to tak samo jak byś powoływał się na autorytet radia ryja i tv sram :lol:
Zgłoś administratorowi
 
 
#27 szybki 2013-01-23 18:28
Cytuję qwerty:
uffff, no no no , ależ autorytet :lol: no i to "wpolityce.pl" to tak samo jak byś powoływał się na autorytet radia ryja i tv sram :lol:

qwerty masz jakąś ukrytą wiedzę o tym, kto w Polsce mówi jedyną obowiązującą prawdę? A typowo po grodkowsku uważasz, że "tylko ja mam rację", nie ważne co pier...ę?
Wojciechowski ma rację. Spekulanci wpuścili nas w kanał różnych głupich i nikomu niepotrzebnych inwestycji, wykorzystując brak wiedzy, wykształcenia, inteligencji, umiejętności wyciągania wniosków takich ludzi jak qwerty. I potem tacy ludzie jak qwerty dziwią się dlaczego jest kryzys albo oskarżają o jego wywołanie drobnych biznesmenów,którzy nie mieli najmniejszych szans w walce z nieuczciwą konkurencją, ze sztucznym zawyżaniem cen energii, nieruchomości, celowym zaniżaniem marz przez wielkie sieci handlowe itd.
Twoje autorytety qwerty doprowadziły do kryzysu ekonomicznego i kulturowego Europy. Im szybciej przejmą władzę ludzie myślący, którzy mają zasady i porządną hierarchię wartości, tym lepiej, także dla ciebie. Bo jak ten schyłek imperium potrwa dłużej, to wkroczy jakiś Alaryk i wtedy to dopiero będą autorytety. Ale ty qwerty zapewne szybko się dostosujesz do nowej sytuacji.
Zgłoś administratorowi
 
 
#28 Mario 2013-01-23 19:48
Ja się jednak cieszę z wiatraków. Potanieją działki i nie wszyscy wyjadą z Grodkowa. Miarowy stukot turbiny zagłuszy grodkowski hejnał
Zgłoś administratorowi
 
 
#29 qwerty 2013-01-23 20:52
jakoś nie obawiam się tych strasznych "plemion germańskich", Cytat:
Spekulanci wpuścili nas w kanał różnych głupich i nikomu niepotrzebnych inwestycji, wykorzystując brak wiedzy, wykształcenia, inteligencji, umiejętności wyciągania wniosków takich ludzi jak qwerty. I potem tacy ludzie jak qwerty dziwią się dlaczego jest kryzys albo oskarżają o jego wywołanie drobnych biznesmenów,którzy nie mieli najmniejszych szans w walce z nieuczciwą konkurencją, ze sztucznym zawyżaniem cen energii, nieruchomości, celowym zaniżaniem marz przez wielkie sieci handlowe itd.
a co ja mam z tym wspólnego ? czy coś pisałem o kryzysie ?
ja tylko zwróciłem uwagę na twoje autorytety , z którymi mogę polemizować , i tyle :-)
Zgłoś administratorowi
 
 
#30 qwerty 2013-01-23 21:06
Cytat:
Wojciechowski ma rację.
typowe dla chorągiewek , czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Przytocz jeszcze jakieś "złote myśli Czarneckiego" a wszystko będzie OK.
Zgłoś administratorowi
 
 
#31 zibi 2013-01-24 13:28
No to qwerty zrób liste ludzi i mediów których zabraniasz nam słuchac, czytac i oglądać. Daj troche argumentów. A na końcu sie podpisz. Zebysmy wiedzieli czy znasz się na tym co mówisz, czy tylko powtarzasz jak papuga co gdzies tam usłyszałeś.
Jesli szef NIKu, sedzi sądu jest dla Ciebie śemiciem i cienkim leszczem to chętnie bysmy Cie poznali bo widac, ze mamy w swoim internetowym gronie ludzi ze świecznika. Podpisz sie nas nobilituj swoim nazwiskiem. A moze jestes grodkowskim królewiczem czyli wnukiem kierownika PGRu, albo potomkiem lumpenproletariatu z Sosnowca?
Zgłoś administratorowi
 
 
#32 qwerty 2013-01-24 15:26
hmmm. grodkowskie fora zawsze uwiera krytyka , a już nie daj Boże krytykować pseudo-prawicę , czy to naprawdę jest takie trudne, że ludzie mogą mieć inne poglądy ? Cytat:
Jesli szef NIKu, sedzi sądu jest dla Ciebie śemiciem i cienkim leszczem to chętnie bysmy Cie poznali bo widac, ze mamy w swoim internetowym gronie ludzi ze świecznika. Podpisz sie nas nobilituj swoim nazwiskiem. A moze jestes grodkowskim królewiczem czyli wnukiem kierownika PGRu, albo potomkiem lumpenproletariatu z Sosnowca?
a to wg. ciebie są autorytety ?
Zgłoś administratorowi
 
 
#33 Marian 2013-11-28 10:01
Zdaniem Sądu Apelacyjnego w Katowicach (sygnatura akt: 1059/00) prawo krytyki przysługuje każdemu. Podjęcie krytyki ,choćby okazała się nie słuszna, nie może przemawiać przeciwko krytykującemu. Takiego samego zdania jest też Sąd Najwyższy.
Zgłoś administratorowi
 

Nie możesz komentować tego artykułu