Kiedy skończy się kryzys paliwowy? - AKTUALIZACJA

Poprawiony: czwartek, 19 kwietnia 2012 12:23 Wpisany przez Daniel Klimczak wtorek, 17 kwietnia 2012 22:57

PDF Array Drukuj Array Email

(2 głosów, średnia ocena 1.50 na 5)

O tym, że tankowanie potrafi bvć bolesne wiadomo nie od dziś. Co jednak robić, gdy potrzeba napełnienia baku samochodu nastąpi wieczorem? Kilka miesięcy temu istniała jeszcze co prawda całodobowa stacja, ale przez długi okres trafienie na moment, w którym da się na niej cokolwiek zatankować graniczyło z cudem. Ostatecznie "Profix" zamknięto (choć do dziś przy drodze znajduje się pylon z cenami poszczególnych paliw, mylnie sugerujący, że da się tam napełnić bak). Dziś najdłużej otwartym w godzinach wieczornych "CPN-em" jest stacja w Nowej Wsi Małej czynna do 22:00. Gorzej sytuacja wygląda w weekendy. Co prawda Orlen przy Sienkiewicza czynny jest w niedziele do 19:00, natomiast w ostatnim czasie dwukrotnie stacja była zamykana na kilka dni. Do 19:00 jest w niedziele czynna także stacja przy ulicy Klubowej. Później na najbliższą trzeba jechac aż do Niemodlina lub na autostradę A4.


Wszystko wskazuje na to, że problem zniknie za kilka miesięcy, gdy przy obwodnicy powstanie całodobowa stacja - przetarg na działkę, na której ma ona stanąć, wygrała firma Agro-As. Cena wywoławcza za ponad 3-hektarową działkę opiewała na kwotę 1 036 000 złotych - ostatecznie została ona sprzedana za ponad dwukrotnie wyższą kwotę. Do budowy stacji przymierzał się także PKN Orlen, który ostatecznie nie przebił oferty grodkowskiej firmy.


- W związku z planami inwestycyjnymi związanymi z budową kompleksowego obiektu 24 godzinnej stacji paliw wraz z zapleczem technicznym i parkingowym firma przygotowuje się do uruchomienia procesu inwestycyjnego, który prawdopodobnie zakończy się w połowie przyszłego roku - tłumaczy  Wojciech Błauciak, Dyrektor ds. marketingu w firmie Agro-As.tak ma wyglądać nowa stacja - rys. Agro-As


Ma to być obiekt z pełnym zapleczem dla kierowców (stacja, sklep, bistro, myjnia, parkingi, itp.). Pracę znajdzie tam ok. 10 osób. Z otrzymanych informacji wynika, że prawdopodobnym dostawcą paliw nadal będzie PKN ORLEN (podobnie jak to ma miejsce w przypadku stacji w Nowej Wsi Małej).


Nowa stacja paliw będzie zajmowała niespełna połowę wielkości zakupionej działki. Nadal rozważane są pomysły na zagospodarowanie pozostałej części nieruchomości. Pod uwagę brane są różne warianty - dodaje przedstawiciel firmy.

Co czeka właścicieli "CPN-ów" po nowym roku - kliknij w link "czytaj całość" i dowiedz się więcejTymczasem w nienajlepszej sytuacji znajdzie się niebawem wielu właścicieli mniejszych obiektów - od nowego roku wchodzą bowiem w życie nowe przepisy dotyczące ochrony środowiska na stacjach paliw. Głownym założeniem ma być konieczność instalacji na każdej stacji zbiorników z podwójnymi ścianami, między którymi znajdowac się mają czujniki wykrywające obecność paliwa, gdyby doszło do rozszczelnienia wewnętrznej warstwy. O takie zaostrzenie przepisów walczyły od dawna głównie duże koncerny paliwowe. Wymóg miał wejść w życie juz pięć lat temu. Warto zauważyć, że wszystkie stacje na terenie Grodkowa powstały co najmniej 20 lat temu, gdy nikt nie myślał jeszcze o tego typu rozwiązaniach. Ilu właścicieli zdecyduje się na kosztowną modernizację, tego na razie nie wiadomo.


Z pewnością inwestycję taką podejmie Agro-As na stacji w Nowej Wsi Małej.


- Chociaż są to dodatkowe nakłady finansowe, firma zdecydowała się na taki krok w celu utrzymania ciągłości prowadzonej działalności obrotu paliwami oraz zapewnienie dostępności dla swoich klientów do czasu uruchomienia nowego obiektu. Sytuacja taka wynika z faktu, że nowe przepisy mogą znacznie zmniejszyć obecną liczbę stacji paliw na terenie gminy grodków i utrudnić prowadzenie działalności głównie firmom transportowym, budowlanym, rolnikom a nawet prywatnym użytkownikom pojazdów - informuje Wojciech Błauciak.


Za to w najlepsze rozwijają się stacje z gazem LPG, gdzie przepisy nie są tak rygorystyczne. Gaz magazynowany jest w stojących na powierzchni ziemi metalowych butlach, w związku z czym ich eksploatacja jest mniej kłopotliwa, a budowa tańsza. W ostatnim czasie stacja taka powstała przy ulicy Krakowskiej. Oprócz sprzedaży LPG, funkcjonuje tam także mini-sklep oraz myjnia ręczna, która okazała się prawdziwym hitem. Zasada działania jest prosta - za każdą wrzuconą do automatu złotówkę, możemy korzystać z urządzenia przez minutę. Oprócz mycia, samochód można także nawoskować. W przypadku mniej zabrudzonych pojazdów, po dojściu do wprawy wystarczą trzy minuty, by wóz był czysty.Aktualizacja:

w dniu 18 kwietnia o godzinie 23:22 otrzymaliśmy uzupełnienie od firmy Agro-As. Oto treść wiadomości:


Cena za którą została kupiona działka jest ponad dwukrotnie wyższa, a cena podana w newsie jest ceną wywoławczą do przetargu (ta informacja z przesłanego linka dot. ogłoszenia o przetargu a nie jego wyniku). Dodatkowo myślę, że dla wielu osób mieszkających nieopodal terenu inwestycyjnego (domki jednorodzinne) ważną informacją jest temat zalesienia mniejszej działki jako strefy ochronnej (funkcja izolacyjna) na koszt inwestora będącego właścicielem kupionej działki (w tym przypadku Agro-As).

Share

Komentarze   

 
#1 wojtini 2012-04-19 01:28
Witam - ściślej mówiąc tak może wyglądać stacja ale wcale nie musi ;-) to tylko wizualizacja poglądowa jednego z pomysłów. Finalna wizualizacja jeśli będzie już dostępna zostanie na pewno udostępniona szerszej publiczności.
Zgłoś administratorowi
 
 
#2 jasiu 2012-04-19 02:57
zgadzam się, tylko taką właśnie wizualizację otrzymałem od Agro-As`u.
Zgłoś administratorowi
 
 
#3 yeti 2012-04-19 11:50
Co prawda Orlen przy Sienkiewicza czynny jest w niedziele do 19:00, natomiast w ostatnim czasie dwukrotnie stacja była zamykana na kilka dni - wówczas na najbliższą trzeba było jechac aż do Niemodlina lub na autostradę A4.
jest jeszcze stacja paliw na ul.klubowej, koło starej hali sportowej.w weekendy też jest czynna (w niedzielę do 19:00)
Zgłoś administratorowi
 
 
#4 jasiu 2012-04-19 15:13
poprawiono
Zgłoś administratorowi
 
 
#5 kolo 2012-04-25 09:39
Osoby z benzyniakami i tanimi dizlami moga sobie tankować na "wodolejkach" jakichś, tem kto ma droższe auto tankuje własnie na AgroAsie albo Orlenie.
Niestety trzeba zapłacić drożej za ropę, ale lepsze to niż remont układu paliwowego, kóry może kosztować nawet kilka tysięcy. Tak więc jak stacja powstanie, to w końcu będzie rywalem dla stacji Orlen. Mimo wysokiej ceny AgriAs ma moim zdaniem najlepsze paliwo, tylko żeby jeszcz ejakieś karty wprowadzili z punktami czy coś to przyciągnie klienta.
Zgłoś administratorowi
 

Nie możesz komentować tego artykułu